Chybná klávesa apostrof a úvozovky ve Win7 - Ing. Petr Falek - DesignCAD

pf logo
Ing. Petr Falek
Engineering Service
vyberte DesignCAD 3D Max
nabídka - menu
vyberte Express
nevíte co vybrat, Max nebo Express
blikající kontolka upozorňuje na cenu objednaného
Ing. Petr Falek - DesignCAD
pf ikona
Přejít na obsah

Chybná klávesa apostrof a úvozovky ve Win7

Servis > Návody
Datum poslední editace této stránky: 21.06.2024
Uživatel DesignCADu mne upozornil na podivné chování příkazu "Bod relativně", který se zadává klávesou apostrof. Příkaz přitom fungoval pokud byl zvolen z menu. Chyba se projeví jen při nastavené anglické klávesnici ve Windows 7, protože ta je definovaná jinak, než jsme zvyklí. Nastavení klávesnice je třeba změnit.

Více to popisuje článek od Zdeňka Večeři ... Nefunkční apostrof a uvozovky ve Windows 7.

Zdeněk Večeřa
Nefunkční apostrof a uvozovky ve Windows 7

Po nainstalování českých Windows 7 máte ve výchozím nastavení dostupné české a anglické rozložení klávesnice. Při programování se standardně přepínám do anglického rozložení, především kvůli pohodlnějšímu psaní speciálních znaků – ať už uvozovkyapostrofy a další.

Od Windows 7 se ale psaní uvozovek na anglickém rozložení chová „divně“. Stisknete klávesu pro napsání uvozovky, ale nezobrazí se. Nebo napíšete apostrof, a také se hned nezobrazí. Zobrazí se až po stisknutí další klávesy.

Není to chyba, ale vlastnost daného rozložení klávesnice. Pro anglické rozložení je ve Windows 7 použita mezinárodní verze, která tento problém způsobuje.

Náprava je naštěstí snadná. Jděte do ovládacích panelů a najděte si „Změnit klávesnice nebo jiné metody zadávání“. Na otevřeném okně se přepněte na třetí záložku „Klávesnice a jazyky“ a klepněte na „Změnit klávesnice“. Asi v polovině okna je tlačítko „Přidat“, klepněte na něj. Z nabídky si vyberte „Angličtina (Spojené státy)“ -> „Klávesnice“ a zatrhněte „Anglické (Spojené státy)“. Zrušte „Spojené státy (mezinárodní)“. Vše uložte a pozavírejte.

Po přepnutí rozložení klávesnice by se již mělo psaní apostrofů a uvozovek chovat stejně jako dříve.
Copyright © 2019-2021 | Ing. Petr Falek, Engineering Service | mobil +420 602 148 754 + WhatsApp + Viber | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek | mobil +420 602 148 754 | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek, Engineering Service |
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek
Návrat na obsah