WebServis - Ing. Petr Falek - DesignCAD

Ing. Petr Falek - DesignCAD
Přejít na obsah

WebServis

Servis > Možnosti komunikace
Datum poslední editace této stránky: 21.1.2019

Servis (technická podpora) přes Internet

WebServis je služba poskytovaná přes Internet, kterou se snažím svým uživatelům nabízet už dlouhá léta. Rychlá osobní pomoc ihned a nebo plánovaný technický zákrok, předvedení, případně školení. Některá známá řešení a postupy ale budeme zveřejňovat zde. V současné době je nejčastějším problémem uživatelů přechod na jiný systém Windows a reinstalace DesignCADu. Je vhodné dodržet určitý postup.

Když máte s programem problémy

Každý program, zvláště ten nový, vykazuje určité nedostatky. Ty se pak odstraňují vydáváním opravných souborů zvaných Patch nebo Update. Než je taková oprava k dispozici, pokoušíme se nabídnout uživatelům náhradní řešení. Buď jednoduchý program či makro, nebo jenom radu
jak problém obejít a použít jiný postup.

Problém a nebo jen dotaz k používání DesignCADu - můžete mi volat :

  • mobil v síti O2 (Eurotel) ... (+420) 602 148 754, nebo

  • na linku VoIP Fayn telefon ... (+420) 384 971 071

  • a to nejlépe v pracovní době Po-Pá (8:00 až 12:00 a 13:00 až 16:00 hodin).


Upřednostňuji však sepsání otázek a problémů a zaslání mailu na adresu: falek@designcad.cz, nebo vyplňte >> SERVIS FORMULÁŘ

WebServis (WebService) nazývám službu, ve které vám nabízím provedení jakýchkoliv servisních úkonů (instalaci, nastavení programu, kontrolu programu, nebo i možnost a použití příkazu, nakreslení části konstrukce, tisk, ...) na dálku - propojením počítačů.
K tomu nám dobře poslouží běžný komunikační program Skype, případně TeamViewer. Levné telefonování nabízí Fayn..

SKYPE - je volání mezi účastníky internetového spojení registrovaných v síti Skype (zdarma). Tento systém nabízí velmi jednoduché a komfortní ovládání - program je lokalizován do češtiny (a nabízím ho ke stažení na mém webu a je k dispozici i na DCinfoCD. Co nabízí ...?

  • klasický rozhovor s volaným (použijete sluchátka + mikrofon, nebo např. USB telefonem)

  • konferenční rozhovor s přizvanými k rozhovoru (všichni mohou mluvit současně)

  • chat všech zúčastněných (současně s rozhovorem, nebo bez něho)

  • odeslání souboru protistraně  (současně s rozhovorem i chatem)

  • sdílení spuštěného programu (např. DesignCAD), který já spustím a VY ho vidíte na svém monitoru a můžeme dění komentovat jak ústně (přes mikrofon, tak písemně (pomocí chatu), což je ideální řešení problému, který se nedá vysvětlit pokud ho nevidíte (NEmusíte nic instalovat).

  • videokonferenci (musíte mít k dispozici USB kamerku)


A právě možnost sdílet pracovní plochu počítače využívám pro předvádění programu DesignCAD. Stačí, aby v průběhu volání jeden z účastníků hovoru z menu Skypu zvolil postupně ... Volání > Sdílet obrazovku > Sdílet celou obrazovku > Zobrazit a nabídl tak plochu svého počítače druhému.

Je to snadné. Mohu tedy se svými zákazníky být v kontaktu aniž bychom opustili své kanceláře, projezdili stovky km a strávili hodiny času někde na cestách. Více >> zde

TeamViewer - umožní prostřednictvím internetu propojení (sdílení) dvou počítačů. Host (já) obdržím od hostitele (od vás) oprávnění (ID a heslo), zadám je a počítače se ihned propojí. V samostatném okně uvidím pracovní plochu vašeho počítače, například spuštěný DesignCADu a vy ukazujete svůj problém. Mohu na něm ale pracovat i já a ukázat vám řešení. Mohu vám DesignCAD (nebo jiný sw) na dálku nainstalovat, nastavit, upravit. Vy se jen díváte, vše sledujete a kladete otázky. Pokud budete chtít, sdílení můžete kdykoliv ukončit jedním kliknutím.

Můžete využít přenositelnou verzi, která se neinstaluje, je nakopírovaná třeba jen na USB flash, nebo CD odkud se spustí bez instalace. V průběhu seance spolu hovoříme zdarma přes Skype, Fayn ... .
Nejnovější verze programu umí kromě chatu a posílání souborů také hovor, videohovor, nahrávání.

FAYN - voláte na internetové telefonní číslo jako na běžnou pevnou telefonní linku (tedy místní hovor v rámci JČ kraje a jinak meziměsto) za tarif dle vaší sítě.

Telefonovat můžete pomocí speciálního VoIP telefonu, běžného telefonu přes VoIP bránu, nebo přes počítač SW telefonem.

Pokud voláte v síti FAYN, nebo jiných VoIP sítích, tak je to zadarmo >> více >> zde

Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek, Engineering Service | mobil +420 602 148 754 | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek | mobil +420 602 148 754 | e-mail falek@designcad.cz
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek, Engineering Service |
Copyright © 2016 | Ing. Petr Falek
Návrat na obsah